seencleyr_113 (seencleyr_113) wrote,
seencleyr_113
seencleyr_113

Темрява Тараканівського форту: ініціалізація поїздки

Ззовні не примітний, а всередині величезний, зразок військово-інженерного мистецтва манить туристів, але в той же час не пробачає необачність. За тиждень до нашої поїздки в новинах писали, що необачний відвідувач потрапив у "колодязь" і все.

Дубно

Тільки от форт це було не перше місце. Все-таки його офіційна назва Дубенський форт і знаходится він недалеко від ще однієї споруди: місце одного ракурсу і гарної галявинки.
1. Дубенський замок - самий розповсюджений ракурс:
2. Вид зверху на ту саму галявинку:
Про замок особливо нічого і не розкажеш, ми туди потрапили у п'ятницю і там якраз гуляли чиєсь весілля. І не налили і в середину (в покої) не пустили, так що замок так собі. Насправді в Дубно нам більше сподобалась алея  історичних і казкових персонажів від місцевого майстра Миколи Бондарчука.
3.
Тож в Дубно ми не затримались, бо попереду були більш цікаві місця.

Тараканівський форт

Ми пішли рандомною дорогою, не намагаючись під'їхати якомога ближче, в результаті це був найдовший підхід, але саме така дорога відкриває вид на особливості споруди і на її призначення.
4. Карта:
Стратегічне призначення форту - обороняти залізничну і шосейну дороги з Кременця і Радзивилова, затримуючи супротивника до збору військ з прикордонної смуги, і забезпечувати базу військам, що відступають.
На підході до форту, коли ти йдеш по полю, навколо ростуть квіти, терен, то і не підозрюєш де ж він. Так вдало він замаскований, хоча знаходиться ось-ось поряд. І тільки коли підходиш в безпосередню близькість і з-за кушів видніється прохід - чорна діра котра веде в нікуди, тільки тоді розумієш куди прийшов, а навколо вже прохолода і запах як в погрібу і незабутній вид:
5.
Перший погляд на комплекс був з другого поверху і він здався огого яким, але зійшовши на землю, відчуття масштабу швидко пропадає, так як важко співвіднести лінійні розміри, коли все поросло травою, а вікна геть не стандартного розміру. І лише, коли відходиш подалі від людей, то можна знов окунутися в масштаби. Але найлегше було біля стоячи поряд з отаким от "вікном".
6.
7. Зверху укріплення виглядає хоча трохи дивно, але очікувано.
Ми ж найбільше часу провели в середині (ліхтарики сама необхідні річ в цій подорожі),.
8. Перші фото в темряві:
Спочатку здебільшого все розглядали і гуляли переходами, до речі, симетрія дуже допомагає орієнтуватись, а самі небезпечні ділянки замуровані волонтерами, тобто особливо заблукати нема де, але все ж таки потрібно зберігати обережність.
Ми настільки захопились довгими темними переходами, що ледь не забули про цікаву можливість для фотографій:
9.
Насправді ми накліпали багатезно фотографій, але це місце передається не фотографіями, а відчуттям замкненого простору, коли лише ти і темрява.
Flag Counter
Tags: Львівщина, архітектура, заброшки, замок, зелень, місто, міський туризм, подорожі
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments